Trump 2017-ben kezdte kóstolgatni Kínát a vámokkal
Amerika és Kína vámháborúja valójában már Trump első elnöksége óta tart – kronológia.
Amerika és Kína vámháborúja valójában már Trump első elnöksége óta tart – kronológia.
Trump egész világ ellen indított vámháborúja a Kínával szemben eszkalálódó párbajra szűkült le, amelyben egyik fél sem engedhet politikai arcvesztés nélkül. A legnagyobb veszély a világgazdaságra és a globalizációra leselkedik, miközben a kínai ipar még csak most lendül csúcsformába.
A hírre az amerikai vállalat részvényeinek értéke közel 5 százalékot esett.
2008 óta nem látott helyzet alakulhat ki az amerikai tőzsdéken, ha a recesszió, a magas infláció és az alacsony részvényárfolyamok hatása úgy igazán megjelenik.
Donald Trump szerint az amerikai gyártóknak „egy kis időre van szükségük” az önellátáshoz, így átmenetileg felfüggeszthetik a vámokat.
Kína az olyan ritkaföldfémeknek, mint az ittrium, a diszprózium és a terbium, globálisan a 90 százalékát termeli ki, és az iparági szakértők attól tartanak, hogy ha ez a krízis két hónapnál tovább tart, az kimerítheti világszerte a készleteket.
Európában így már 500 eurót kell leszurkolni egy PS5-ért.
Howard Lutnick közölte: külön vámokat készülnek kivetni az elektronikai eszközökre.
A cég körülbelül 1,5 millió iPhone-t szállított Indiából az Egyesült Államokba külön chartergépeken, hogy megelőzze Donald Trump elnök vámjainak hatályba lépését.
Az ING elemzői szerint tartósan megrendülhet a befektetők dollárba vetett bizalma.
Év eleje óta pedig már 250 milliárdot tesz ki a veszteség, egy intézet szerint pedig most jön még csak a java.
Többet már nem fognak emelni, még akkor sem, ha az Egyesült Államok tovább megy a vámháborúban.
A vámpolitikában nem lehet gond az egységes fellépés, a védelmi unióhoz több kell, a pénzen kívül például kint kell tartani belőle Orbán Viktort. Velemény.
14 forinttal ér kevesebbet a dollár, mint a hét elején, az amerikai kötvények hozama 2001 óta nem látott mértékben emelkedett, ami azt jelenti, hogy menekülnek a befektetők az amerikai eszközökből.
Európa autóipara máris megtorpant, de a gazdasági kapcsolatai új erőre kaphatnak a világ két legnépesebb ázsiai hatalmával – egyelőre ennyit ért el Donald Trump a szövetségesével szemben.
Az ukrajnai háború által táplált gazdasági növekedés alaposan lelassult az elmúlt hónapban.
Nevettünk a történeten, amikor Caligula a lovát nevezte ki konzulnak. Most úgy néz ki, minden elemző tévedett. Mi Donald Trump mesterterve, ami miatt válságba döntené a világot?
A vámháború felfüggesztése csak ideig-óráig adott támaszt az olajáraknak.
A kínai közösségi oldal felhasználói a mesterséges intelligenciával generált mémeket osztanak meg, hogy így gúnyolják ki a Donald Trump által indított vámháborút.
Akarva-akaratlanul korszakhatárt jelöl ki Donald Trump amerikai elnök azzal, hogy sorra égeti fel a globális rend többé-kevésbé konszenzuson alapuló intézményeit. A tőzsdék ugyan kimászhatnak „a felszabadítás napjának” sokkjából, de a bizalom szó jó időre eltűnik a gazdasági szereplők szótárából. De mik lesznek ennek a következményei?